Frambuazlı Japanese Cheesecake


1. Orta ateşte küçük bir tencerede, sütü, krem peynirini ve tereyağını pürüzsüz olana kadar çırparak pişirin. Büyük bir kapta, yumurta sarısını pürüzsüz olana kadar çırpın, sonra yavaşça krem karışımına ekleyin, kıvam olana kadar karıştırın. Üzerine un ve mısır nişastasını eleyin, topak olmadığından emin olmak için güzelce çırpın.

2. Bir başka büyük kapta, yumurta akını koyu bir kıvam alıncaya kadar mikser ile çırpın. Ardından çırpma işlemini sürdürürken 3 seferde şekeri üzerine ekleyip, iyice kıvam oluncaya kadar çırpmaya devam edin. Yumurta akı ¼ ünü alın ve yumurta sarısının olduğu karışıma ekleyip yavaşça karıştırın bu konuda yavaş karıştırmanız köpüklerin sönmemesi için önemli, ardından geri kalan yumurta akı olan karışımı birkaç seferde ekleyerek karıştırın.

3. Hamuru yağlı kağıt kaplı tavaya dökün ve büyük hava kabarcıklarını serbest bırakmak için çalkalayın. Doldurulmuş tavayı, daha büyük bir fırın tepsisine veya altta 2 kağıt havlu ile kaplanmış bir kaba yerleştirin. Kağıt havlular, ısının tava alt kısmı boyunca eşit olarak dağıtılmasını sağlar.

4. Büyük tava yaklaşık 2 su bardağı su ile doldurun. 25 dakika pişirin, daha sonra ısıyı 140° C'ye düşürün ve kek neredeyse iki katına çıkana kadar bir 55 dakika daha pişirin.

5. Orta ateşte bir tencerede, şeker çözülene kadar 1/2 bardak ahududu, şeker ve su karıştırın. Karışımı sık sık karıştırarak kaynatın. Isıyı azaltın ve vanilyayı ekleyin.

6. Küçük bir fincanda, mısır nişastasını ve iki çorba kaşığı suyu birleştirin. İyice karıştırın. Bunu kaynar ahududu karışımına dökün. Karıştırın ve 4 dakika boyunca orta-düşük ısıda ya da karışım biraz kalınlaşana kadar kaynatın. Tavayı ısıdan çıkarın.

7. 1 yemek kaşığı tereyağı ekleyin ve tereyağı tamamen eriyene kadar karıştırın. Karışımı 15 dakika soğumaya bırakın, sonra da ahududuların sonunu ekleyin ve karıştırın.

Malzemeleri
Malzeme Adı Miktar Ölçüsü
Tereyağı 100 Gram
Krem Peynir 100 Gram
Süt 2/3 Su bardağı
Yumurta sarısı 8 Adet
Un 70 Gram
Mısır nişastası 60 Gram
Yumurta akı 13 Adet
Toz şeker 2/3 Su bardağı
Su 2 Su bardağı
Ahududu 350 Gram
Toz şeker 1 Su bardağı
Su 1 Su bardağı
Vanilya özü 1/2 Çay kaşığı
Mısır nişastası 2 Çay kaşığı
Un 2 Yemek kaşığı
Tereyağı 1 Yemek kaşığı

Yorumlar ( 0 )

Yorum yap

Lütfen alanları tam doldurduğunuzdan emin olun.

Enter the code
Görseli Değiştir